Kredi Kartı İle Paykasa Kart Arasındaki Farklar

Kredi Kartı İle Paykasa Kart Arasındaki Farklar

Kredi Kartı İle Paykasa Kart Arasındaki Farklar

 

Paykasa kart sanal ortamda yapılan alışverişlerinizde güvenli şekilde ödeme yapmanızı sağlayan bir ödeme aracıdır. Paykasa kartın kredi kartından farklı ise yüksek güvenlik kriterlerinin bulunmasıdır. Özellikle, paykasa kart sahiplerinin herhangi bir banka hesabı ya da kişisel bilgi paylaşımı olmamaktadır. Fakat kredi kartı ile sanal ortamda yapacağınız alışverişlerinizde kart bilgilerinizi ve kişisel bilgileri vermeniz gerekmektedir. Ayrıca, kredi kartını aktif şekilde kullanabilmek için bir banka hesabınızın da olması gerekir. Fakat paykasa kart kullanıcıları kartlarını kullanmak için herhangi bir hesaba gerek duymazlar. Paykasa bayilerinden kartlarına gerekli tutarları yükleyerek, kişisel bilgi paylaşımı yapmadan sanal ortamda istedikleri gibi alışveriş yapabilirler.

 

Paykasa Kartın Kredi Kartına Göre Avantajları

 

Paykasa kart ile alışveriş yaparken, tüm kişisel bilgiler gizli tutulur. Bu yüzden dolandırıcılık gibi riskli durumlarla karşı karşıya kalmazsınız. Ayrıca, paykasa kart kullanımlarında fazla tutarda ya da istemediğiniz tutarda alışveriş yapma riski de bulunmaz. Yalnızca kartınızın içerisinde bulunan tutara göre alışveriş yapabilirsiniz. Tek kullanımlık olan paykasa kart, kullanımdan sonra geçerliliğini yitirdiği için kredi kartı gibi çalınma gibi riskli durumlara da maruz kalmamaktadır. Tüm bu durumlar paykasa kartın avantajlarındandır.

 

Paykasa Kart Numarası Nasıl Alınır?

 

           Paykasa kart 16 haneden oluşan kart numarası ile aktif hale gelmektedir. Paykasa kart bayileri ile görüşerek, kartınızı aktif hale getirebilir ve isteğe bağlı olarak kart numaranızı Skype, SMS ya da canlı destek hattı üzerinden alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WHATSAPP İLETİŞİM