ONLİNE ALIŞVERİŞLERDE GÜVENLİK SAĞLAYAN ASTROPAY KART HİZMETİ

ONLİNE ALIŞVERİŞLERDE GÜVENLİK SAĞLAYAN ASTROPAY KART HİZMETİ

ONLİNE ALIŞVERİŞLERDE GÜVENLİK SAĞLAYAN SANAL KART HİZMETİ

Bilgisayar kullanımının artması ve internetin yaygınlaşması sayesinde alış veriş gibi pek çok iş ve işlem sanal dünya üzerinden yapılabilir bir hale gelmiştir. Pek çok insan alışveriş ihtiyaçlarını internet üzerindeki sanal satış sitelerinden temin etmektedir. Bu sayede insanlar yorulmadan keyifle alışveriş yapmaktadırlar. Ayrıca internet üzerinden yapılan alışveriş aleminin diğer bir yararı ise alışveriş yapmadan önce satın almayı düşündüğümüz ürünün muadillerinin ve fiyatlarının karşılaştırılmasına olanak vermesidir.

Ancak internet üzerinden gerçekleştirilen sanal alışverişlerde dikkat edilmesi gereken pek çok güvenlik kuralı bulunmaktadır. Bu kurallara riayet edilmemesi halinde banka hesaplarımız ve kredi kartlarımız dolandırıcıların eline geçebilir. Unutulmamalıdır ki dünyada her geçen gün sanal alışveriş üzerinden yapılan dolandırıcılık vakaları artış göstermektedir.

İnternet üzerinden alışveriş yaparken alışveriş yaptığımız sitenin mutlaka 3d güvenlik sertifikasının olduğunu teyit etmemiz gerekmektedir. Bildiğiniz gibi internet üzerinden yapılan alışverişlerde kredi kartı veya banka kartı bilgileri kullanılmaktadır. Bazı dolandırıcılar alışveriş sitesi tarzında bir site hazırlayarak bu site üzerinden kredi kartı ve banka kartı bilgilerini ele geçirmek istemektedirler.

Bu tarz dolandırıcılık olaylarına karşı tedbir almak için internet üzerinde güvenli alışveriş yöntemleri geliştirilmiştir. Bu güvenli alışveriş yöntemlerinden bir tanesi de astropay adı verilen ödeme yöntemidir.

Bir nevi sanal kart olarak nitelendirebileceğimiz bu ödeme yönteminde kredi kartı veya banka kartı bilgilerinizi alış veriş siteleri ile paylaşmanıza gerek kalmadan ödemelerini yapabilirsiniz. Özellikle yurt dışı alışveriş siteleri üzerinden alış veriş yapan kişilerin tercih ettiği astropay kart sahip olduğu güvenlik seçenekleri ile sanal alış veriş tutkunlarını dolandırıcıların riskinden korumaktadır.

Astropay kart işlemlerini gerçekleştirebilmek için ve kartı satın alabilmek için öncelikle kart satışının yapıldığı internet sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Söz konusu ödeme kartının satışının yapıldığı ve kullanıcılar için detaylı bilgilendirmelerin yer aldığı internet sitesine google.com veya yandex.com gibi arama motorlarında astropay araması yaptırarak ulaşabilirsiniz.

Keyifli ve güvenli bir sanal alışveriş yapmanız için gereken tüm güvenlik önlemlerinin yer aldığı bu kartı dilerseniz satın alarak hediye seçme konusunda kararsız kaldığınız sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WHATSAPP İLETİŞİM