Paykasa Bozdurma Nedir?

Paykasa Bozdurma Nedir?

Paykasa Bozdurma Nedir?

 

Sanal parayı nakite çevirmek için uygulanan işleme Paykasa bozdurma denmektedir. Kullanıcılar kartlarındaki sanal parayı nakite çevirebilmektedir. İstek dışı olarak ya da kullanıcının isteği ile kart içerisindeki paranın bozdurulması mümkündür. İstek dışı ifadesinde kast ettiğimiz konu; kartın çaldırılması ya da pin kodunun kaybedilmesi gibi durumları kapsamaktadır. Yetkili temsilci üzerinden kartın içerisinde bulunan para geri alınabilmektedir. Birisi pin kodunuzu ele geçirdiyse, hemen müşteri temsilcisine ulaşarak, kartınızı kontrol ettirebilirsiniz. Pin kodunuzu ele geçiren kişi harcama yapmadan duruma müdahale edebilirsiniz. Paranızı güvenli bir şekilde bozdurabilirsiniz. Kartı kullanmaktan vazgeçtiyseniz, ihtiyacınız yoksa veya içinde kalan parayı almak düşüncesindeyseniz; parayı bozdurabilirsiniz.

 

Paykasa Bozdurma Nasıl Yapılır?

 

Yetkili temsilci üzerinden pin kodunun paylaşılmasıyla paranızı bozdurmanız mümkündür. Pin kodu başka biriyle paylaşılacağı için, temsilciniz güvenilir olmalıdır. Güvenilir olmayan sitelerle pin kodunuzu kesinlikle paylaşmayınız. Bu alanda hizmet vermekte olan firmamız, müşterilerine güvenli hizmet sunmaktadır. Tüm işlemler, profesyonel bir şekilde yapılmaktadır.

 

Paykasa Bozdurulduktan Sonra Yeniden Kullanılır Mı?

 

Eğer kartın içerisindeki parayı bozdurmak için işlem yaptıysanız, aynı pin kodunu alışverişlerde kullanmanız mümkün değildir. Çünkü pin kodu sistem tarafından otomatik bir şekilde iptal edilmektedir. İptal edilen kodlar yeniden kullanılamaz. Bu aşamada yeni bir kart almanız gerekecektir. Bozdurma işlemini yapmadan önce iyi düşünmelisiniz. Karta ihtiyacınız yoksa; içerisindeki sanal paraları nakite çevirmelisiniz. Bir şekilde parayı bozdurduktan sonra, kartı kullanamazsınız. Bozdurma ya da kart alma gibi hizmetler için firmamızın vermiş olduğu güvenli hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WHATSAPP İLETİŞİM