Paykasa Kodlarında Fiyat Değişikliği

Paykasa Kodlarında Fiyat Değişikliği

Paykasa Kodlarında Fiyat Değişikliği

 

Paykasa kart kullanımlarında kart içerisine yüklenen ve alışveriş yapılmasını sağlayan kodların fiyatları sürekli değişim içerisindedir. Özellikle, paykasa kart kodlarını ilk kez kullanacak olan kullanıcılar bu fiyat değişiklikleri ile ilgili pek çok soru sormaktadır. Paykasa kodlarındaki fiyat değişikliklerinin nedeni öncelikle olarak döviz kurundaki değişikliklerden meydana gelmektedir. Paykasa kodlar Euro para biriminden alındığı için Euro döviz cinsindeki değişim, paykasa kodlarının da fiyatlarını değiştirmektedir. Kodların alım yapılacağı zaman Euro döviz kuru düşükse, kullanıcılar daha uygun fiyatlı kod almakta, döviz kuru yüksekse kullanıcılar kodları daha yüksek fiyattan almaktadır. Kod fiyatlarındaki değişimin sebebi döviz kurundaki değişikliklerdir.

 

Paykasa Kart ile Ödemeler Hangi Para Cinsinden Yapılır?

 

İnternet üzerinden yapacağınız alışverişlerinizde site ürünü hangi para cinsinden satılıyorsa, o para cinsi ile alışveriş yapabilirsiniz. Örneğin; Türkiye sitelerinden birinde paykasa ile alışveriş yapacaksanız ve ürün Türk Lirası cinsinden satılıyorsa paykasa kart ile TL bazında ödeme yaparsınız. Euro para birimini kullanan sitelerde ise paykasa kart ile Euro cinsinden ödeme yapılmaktadır. Ödemeler tamamen sitenin ürünlerine ve kullandığı para cinsine göre değişmektedir.

 

Paykasa Hangi Bankalarla Anlaşmalıdır?

 

           Paykasa kart kodları için banka havalesi ya da kredi kartınızı kullanarak, kod alımı yapabilirsiniz. Paykasa genel sitesi ve bayilikleri Türkiye sınırları içerisinde bulunan pek çok banka ile anlaşma halindedir. Bu sayede istediğiniz bankadan havale seçeneklerini kullanarak oldukça kolay ve hızlı bir şekilde ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WHATSAPP İLETİŞİM