Paykasa Kodu Kaç Kez Kullanılabilir?

Paykasa Kodu Kaç Kez Kullanılabilir?

Paykasa Kodu Kaç Kez Kullanılabilir?

 

Paykasa satın alırken ve bozdururken kullanılan 16 haneli bir kod vardır. Bu koda Paykasa PIN kodu ismi verilmektedir. Kart satın alırken bakiye belirlendikten sonra, satın alma işlemi gerçekleştirilir. Kartı alan kişiye de e mail yolu ile Paykasa PIN kodu aktarılır. Paykasa bozdurma işlemleri yapılırken de yine bu kod ile işlemler tamamlanmaktadır. Yani Paykasa kartı ile alışveriş yapacak kişiler için bu kod oldukça önemlidir. Paykasa kartı tek kullanımlık bir karttır. Bu akıllara kodun kullanım sınırı var mı şeklinde bir soru getirebilir.

 

Paykasa Kodu Kullanma Sınırı Var Mıdır?

 

Paykasa kartı tek kullanımlık bir karttır. Bakiyesi bittiğinde içerisine dolum yapılamaz. İçerisinde kalan miktar kullanılmayacak ise Paykasa bozdurma işlemi ile geri alınabilir. Bu işlemlerin tamamı titizlik ile sitemizden yapılmaktadır. Paykasa PIN kodu ise, tek kullanımlık değildir. Bakiye olduğu sürece kodun kaç kez kullanıldığının bir önemi yoktur. Tek seferde tüm bakiye de kullanılabilir, parça parça kullanılarak da bitirilebilir. Bu tamamen kullanıcının kendisine kalmış bir ödeme şeklidir. Paykasa kullanıcılarının ihtiyaçlarını ve güvenliğini oldukça düşünen bir ödeme yöntemidir.

 

Hiçbir aşamada kart sahibinin mağdur edilmemesi için her detay düşünülmektedir. Paykasa kodu da bu şekilde oluşturulmuştur. Her kod kendine özgü ve benzersizdir. Bu sebeple korunması gerekir. Kod bilgisinin çevre ile paylaşılmaması önerilenler arasındadır. Bu detaylar dışında Paykasa PIN kodu, bakiye bitene dek defalarca kullanılabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WHATSAPP İLETİŞİM